توری حصاری گالوانیزه، محافظ مرزها

توری حصاری گالوانیزه

امروزه استفاده از توری حصاری گالوانیزه به منظور مشخص کردن محدوده یک مکان استفاده می شود. در گذشته بیشتر از موادی که در طبیعت وجود داشت، مانند سنگ و چوب، حصاربندی انجام می شد اما چندان پایدار نبود. از این رو با گسترش علم مواد، با بهینه ساختن فلزات، کیفیت آنها نیز بالا رفت و در زمینه های مختلف استفاده شد. از جمله می توان به توری حصاری فلزی اشاره کرد. در ادامه بیشتر با توری حصاری گالوانیزه آشنا می شویم.

 

توری حصاری گالوانیزه

 

ساختار توری حصاری گالوانیزه

حتما شما هم زمانی که از کنار یک منطقه مرزبندی عبور کرده اید حصار یا فنس های توری مانند را مشاهده کرده اید که در مسافت های طولانی یا کم کشیده شده اند. به دلیل بافتی که شبیه به توری دارد، توری حصاری نامیده می شوند و از بخش های لوزی شکل در کنار هم تشکیل شده اند که به عنوان چشمه شناخته می شوند و می تواند دارای چشمه های کوچکتر یا بزرگتر باشد که بین اندازه های 4*4 تا  7.5*7.5 سانتی متر متغیر است. نوع بافت توری هم متفاوت است و به صورت دو سر پیچ، دو سر قلاب و یک سر پیج و یک سر قلاب بافته می شود که بنا بر سفارش مشتری متفاوت است اما نوع دو سر پیچ به دلیل استحکام بیشتر در برابر باز نشدن توصیه می شود.

 توری حصاری گالوانیزه

 

قطر سیم مفتولی هم که برای بافت توری حصاری به کار می رود متفاوت است و دارای قطری بین 2 تا 4.75 میلیمتر متغیر است. مسلما هر چه تعداد چشمه ها بیشتر و قطر مفتول بیشتر باشد، وزن توری هم بیشتر خواهد بود. توری حصاری گالوانیزه عمدتا به دو صورت دستی و اتوماتیک بافته می شود و بین نیم متر تا 3 متر ارتفاع و 10 تا 20 متر طول دارد؛ که باز هم به درخواست مشتری می تواند تغییر کند.

جنس توری حصاری از چیست؟

مفتول گالوانیزه ای که در بافت توری به کار می رود، در دو حالت سرد و گرم است که نمونه سرد، دوام کمتری دارد و مناسب با شرایط آب و هوایی مناطق مرطوب نیست و زنگ می زند. نمونه گرم آن دارای کیفیت بهتر و متناسب با آب و هوای ایران و انعطاف بیشتری برای بافت است. توری حصاری به طور کلی دارای 4 نوع است:

  • پلی اتیلن: استفاده برای حصار کشی موقت، دارای مواد UV ضد اشعه ماورا بنفش خورشید است.
  • فولاد سیاه: قابل استفاده برای مناطق گرم و خشک که امکان زنگ زدگی آن کم است، زیبایی ظاهری ندارد.
  • فولاد گالوانیزه: ضد زنگ، دارای طول عمری بالغ بر 50 سال، دارای ظاهری زیبا برای تقریبا همه مناطق با هر آب و هوایی قابل استفاده است.
  • فولاد گالوانیزه با پوشش PVC: ضد زنگ، ظاهر زیبا، طول عمر بالا، و در رنگ های مختلف وجود دارد. 

هر کدام از توری های حصاری گالوانیزه بنا بر خواست مشتری و میزان آن دارای قیمت های مختلفی است که می توانید با تماس با کارشناسان فنس سازان شاهین البرز و مشاوره رایگان محصول نهایی را مشخص و استعلام قیمت نمایید.

  • Rating
  • 476 بار